SolarModules Kft.
      Kezdőlap|      Fűtési rendszer beszabályozása|      Hidrováltó - Hidrováltóról|      Fűtéskorszerűsítés|      Kapcsolat|
Menü
A Solar Modules Kft.:

solarmodules.hu

Magyar Épületgépészek Szö- vetségének regisztrált tagja

 

solarmodules.hu

Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. regisztrált tagja


solarmodules.hu

Magyar Napelem Napkollektor Szövetség regisztrált tagja


Solar Modules Kft. QR névjegye

Fotózza le és mentse el QR névjegyünket okostelefonjára!

Hogyan csökkenthető a fűtőanyag-veszteség?:

Solar Modules Kft. Calpak napkollektoros rendszerek, árak. Calpak napkollektor

Mi okozza a fűtőanyag-veszteséget?

A radiátorok falán lerakódó lágy és szilárd vízkő drasztikusan csökkenti az adott radiátor hőleadó képességét, ezáltal csökken a fűtési hatékonysága. A probléma gyakran a kazán hőcserélőjénél merül fel a legintenzívebben, ahol a legmagasabb a hőmérséklet, de a radiátorokban és a csővezetékben kialakuló lerakódások is csökkentik a teljes rendszer hatékonyságát. Ezért ha a központi fűtési rendszer hatékonysága csökken, az okok keresésénél érdemes az egész rendszert vizsgálni.

A fűtési rendszerekben található lerakódásoknak két fő formája van:

  1. Ahol kemény a víz, ott a vízkő jórészt a legmelegebb felületeken rakódik le. A kis víztartalmú és a csöves (tubuláris) kazánoknál ez különösen jellemző. A magas felületi hőmérséklet még a viszonylag lágy vízből is kivonja a meszet, ám ez nem valószínű, hogy vízkövesedési problémákat okoz majd. A hőmérséklet azonban nem az egyetlen olyan tényező, amely elősegíti a vízkő lerakódását. Az alkatrészek alakja, anyaga vagy a felszíne mind növelheti vagy csökkenheti a vízkövesedés kialakulásának valószínűségét. Mivel a modern kondenzációs kazánoknál a hőcserélőben található áramlási csatornák sokkal keskenyebbek, mint a régebbi öntött vas kazánoknál, kisebb lerakódás is elég ahhoz, hogy észrevehetően romoljon a rendszer teljesítménye. A rendszer teljesítményét érintő vízkőlerakódások már akár 100 ppm keménységű víz esetén is kialakulhatnak.
  2. A kezeletlen berendezéseknél, az elektrolitikus korrózió miatt, a levegő vagy az oldott oxigén szinte teljes hiánya mellett is folyamatosan képződik fekete rozsdaiszap. Ha az oldott oxigén szintje magasabb (pl. egy esetleg szellőzési hiba miatt) az tovább növeli a problémát. A vasoxid ötször nehezebb, mint a víz, és könnyen lerakódik olyan lassabb áramlású helyeken, mint pl. a radiátorok.

A fűtőanyagveszteség mellett ezek a lerakódások más problémákat is okozhatnak, pl. kazánzajt, az alkatrészek meghibásodását, különösen a keringető szivattyúk és a kazán hőcserélője esetében.

Mi a teendő?

Több európai országban előírás, hogy üzembehelyezés előtt minden új, víz alapú központi fűtési rendszert meg kell tisztítani és központi fűtést védő anyaggal kell kezelni.

Ha a központi fűtési rendszert a kezdetektől fogva tisztán tartják, nagyobb lesz az élettartama és optimális lesz a hatékonysága. Ha azonban a meglevő rendszerek hatékonysága a tisztítás vagy a védelem hiányában már csökkent, ezt orvosolni kell.

A Fernox Cleaner F3-at vagy a nagyteljesítményű öblítéshez használt Cleaner F5-öt egyaránt a rendszerek állapotának javítására fejlesztettük ki, és mind a két szer különösen hatásos a rendszerek fekete rozsdaiszappal való szennyezettségének kezelésére. Fernox DS40 System Cleaner-t használjon, ha egyértelműen vízkőlerakódás okozza a problémát. Fontos azonban megjegyezni, hogy tisztítás és vízkőmentesítés révén nem lehet a fűtési rendszer eredeti állapotát visszaállítani.

A tisztítást követően biztosítsa a rendszer további korrózió és vízkő elleni védelmét a Fernox Protector F1 vagy az MB-1 használatával. (forrás: www.fernox.hu)

 

vissza a "Fernox megoldások" oldalra >>>

Termékek-szolgáltatások ↓
Hőtérkép készítése ↓

solarmodules.hu

Napkollektorok ↓

solarmodules.hu

Napkollektor árnyékolás ↓

Árnyékoló ponyva ↓

solarmodules.hu

Ha tetszett, megosztható:

 

facebook.com/solarmodules

_________ . _________